Jest większa i nowoczesna - w Brusach oficjalnie otwarto przebudowaną remizę Ochotniczej Straży Pożarnej (FOTO)

Obiekt powiększył się o 340 metrów kwadratowych, na których m.in. powstała myjnia i cztery stanowiska garażowe.

Jest większa i nowoczesna - w Brusach oficjalnie otwarto przebudowaną remizę Ochotniczej Straży Pożarnej FOTO
Fot. Aneta Czupryniak

Galeria zdjęć, Fot. Aneta Czupryniak

  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak
  • Fot. Aneta Czupryniak

Trzeba było o to zabiegać długie 30 lat, ale rozbudowa wreszcie stała się faktem - w sobotę (25.04) w Brusach oficjalnie po inwestycji otwarto remizę OSP. Jest większa o 340 metrów kwadratowych, na których mieszczą się myjnia i 4 nowe garaże, a w nich strażacki sprzęt - m.in. dwa średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 21-metrowy podnośnik, czy agregat prądotwórczy. Bruska OSP istnieje od 1895 roku, a jej początki były skromne.

Początkowo liczyła około 40 członków, pochodzących z różnych grup społecznych. Pierwsze wyposażenie straży było skromne i obejmowało ręczną pompę, niewielką liczbę węży oraz alarmowanie mieszkańców trąbką.

Janusz Szmaglik

Przypomniał dziś w trakcie uroczystej zbiórki prezes OSP w Brusach Janusz Szmaglik.

W tej chwili jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i rocznie bierze udział w około stu akcjach. Niezapomnianą - i to jeszcze przez długie lata - będzie ta z 11 sierpnia 2017 roku.

- Nawałnica pokazała, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo, działamy ponad podziałami - powiedział burmistrz Brus Witold Ossowski.

To wydarzenie dużo nas nauczyło: wspólnego działania, chowania różnych ambicji, odsuwania ich na bok, uczyło nas solidarności, ale nauczyło nas też uświadomienia takiego, jak ważne jest inwestowanie w bezpieczeństwo, jak ważną rolę odgrywają druhowie ochotnicy.

Witold Ossowski

W strażackich uroczystościach w Brusach udział wzięła m.in. wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz. Zapewniła, że rząd nadal będzie wspierał jednostki OSP, bo widzi w nich jeden z filarów bezpieczeństwa państwa.

Inwestycja w bruskiej remizie kosztowała niemal 5 mln 800 tys. zł.
 

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno